Türkiye’ye sığınan Suriyeli üniversite öğrencisi Ravda Nur Cuma, özel davetiyle görüşme fırsatı bulduğu ve “Onun gibi bir siyasetçi olmak istiyorum” dediği Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a, gönderdiği mektupla teşekkür etti. Gaziantep Hasan Kalyoncu Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü 1. sınıf öğrencisi olduğunu belirten Cuma, “Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşmek en büyük hayallerimden biriydi. Bunu o kadar çok istiyordum ki rüyalarımda bile görüyordum. Daha sonra bir anda hayalim gerçek oldu. Çok mutluyum” dedi.

Cuma, 3 sayfalık mektubuna Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşmeye çalışırken yaşadıklarını ve davet edildiğinde hissettiklerini de yazdığını anlatarak, şunları kaydetti:

“Mektubuma ‘Sayın Cumhurbaşkanım, sizin davetiniz Suriyeli savaş mağduru bir genç kızın en büyük hayalini gerçekleştirmiş oldu’ diye başladım. En son cümlemde de hem Suriye hem de ikinci ülkem olan Türkiye için çok faydalı bir siyasetçi olacağıma dair söz verdim.

Mektubumu ‘Allah sizden razı olsun. Bir daha görüşmek dileğiyle. Suriye halkının umudu, kahramanı, babası Sayın Recep Tayyip Erdoğan, siz öyle büyük yüreklisiniz ki biz Suriyeli masumları Allah’ın emaneti bildiniz. Yaralarımızı sardınız. Kapılar birer ikişer yüzümüze kapanırken siz sonuna kadar açtınız. Allah sizden razı olsun. Allah, büyük Türkiye’ye zeval vermesin. Tüm Suriye halkı dünya durdukça duacınız olacak. Bu Suriyeli genç kız, Allah nefes verdikçe sizin yolunuzdan yürümeye devam edecek. Allah’ın nuru, merhameti üzerinizden eksik olmasın. Selam ve duayla’ cümleleriyle tamamladım.”